Říjen

12.10. 2016 19:00 William Shakespeare: HAMLET

divadelní představení / USA, 180 min
Režie: Lyndsey Turner. Hrají: Benedict Cumberbatch a další.
Vstupné: 250 Kč, FK a senioři: 200 Kč

Populární představitel postavy Sherlocka Holmese Benedict Cumberbatch (nominovaný na Oscara za roli ve filmu Kód Enigmy, vítěz divadelní ceny Olivier za hlavní roli ve hře Frankenstein) se nyní ukáže v titulní roli Shakespearovy mistrovské tragédie. Dychtivě očekávané představení, které bylo vyprodáno během několika hodin už rok před svou premiérou, režíruje Lyndsey Turner, držitelka ceny Olivier za režii dramatu Chimerica.

Zatímco se země připravuje na válku, její vládnoucí rodina se rozpadá. Princ Hamlet je nucený pomstít smrt svého otce, tento úkol ho však ochromuje. Jeho běsnění proti nemožnosti složité situace, v níž se nachází, ohrožuje jeho zdravý rozum i bezpečnost státu. Představení v produkci Sonia Friedman Productions NT Live odvysílá v přímém přenosu z jeviště londýnského kulturního centra Barbican.

19.10. 2016 19:30 TONI ERDMANN

Drama / Komedie / Německo / Rakousko, 2016, 162 min                                          Režie: Maren Ade. Hrají: Peter Simonischek, Sandra Hüller, Lucy Russell a další…
Vstupné: 100 Kč, FK: 80 Kč

26.10. 2016 19:30 RODINNÉ ŠTĚSTÍ

Drama / Maďarsko, 2016, 81 min                                                                                   Režie: Szabolcs Hajdu. Hrají: Erika Tankó, Orsolya Török-Illyés, Szabolcs Hajdu a další….
Vstupné: 100 Kč, FK: 80 Kč

Když vás okolnosti donutí ubytovat příbuzné u sebe doma, nebývá to žádný med. Stačí chvilka a jeden je podrážděný, druhý ukřivděný a třetí vám závidí auto. S přibývajícím počtem dní strávených v jednom bytě graduje tahle výbušná situace do sledu vtipných, dramatických i absurdně banálních historek, až se nakonec ukáže, že toho, kdo vám nejvíc leze na nervy, máte vlastně hrozně rádi. Živě a autenticky vykreslené rodinné setkání natočil maďarský režisér Szabolcs Hajdu, který si ve snímku zahrál i se svou ženou a dětmi a z 51. MFF Karlovy Vary si po právu odvezl jak cenu za nejlepší herecký výkon, tak hlavní cenu festivalu za nejlepší film.