Pátek 2.9.2016

Kino Máj

17:00 Vernisáž výstavy Discovered Vojtěcha Brtnického

Vojtěch Brtnický je přední český fotograf, který se zaměřuje zejména na současný tanec, pohybové divadlo a nový cirkus.

DISCOVERED

„Pracujeme v intencích reality, nikoliv fikce, a musíme tedy odhalovat, nikoliv vyrábět.“

Henri Cartier-Bresson

Věřím, že největší síla fotografie spočívá v zobrazování nepozměněné reality. A proto rozdíl mezi „výrobkem“ a „nálezem“, jak ho zmiňuje Henri Cartier-Bresson, považuji za zcela zásadní. Zároveň protože snímky vyrábět neumím. Umím se pouze adaptovat.

Vojtěch Brtnický

17:45 Oficiální zahájení filmového festivalu

Zkrocení zlé ženy, DCP, 125 min

Záznam z baletního vystoupení, Bolšoj těatr, Moskva,  Hudba: Igor Šostakovič Choreografie: J. Ch. Maillot

„Balet Zkrocení zlé ženy není příručkou pro macho-muže, ale obraz setkání dvou rozdílných sil přírody, které hledají cestu k vzájemné harmonii.”

Francouzský choreograf, současný ředitel Les Ballets de Monte Carlo – Jean Chrisoph Maillot vytvořil exkluzivně pro Bolšoj balet adaptaci Shakespearovy komedie Zkrocení zlé ženy. Pod jeho vedením objevíme zcela nové kvality souboru a diváci se mohou přesvědčit, že výkon Bolšoje je nedostižný i v moderních choreografiích.

Světová premiéra 4. července 2014, Bolšoj balet, Moskva. Inscenaci není možné vidět nikde jinde na světě.

Odborný úvod k přenosu: Mgr. Lucie Dercsényiová, Ph.D., Taneční aktuality

Vstupné: mimořádná festivalová cena 150 Kč, děti 6-15 let 75 Kč, děti do 5 let zdarma.

Knihovna K.H.Máchy

15:00 Na stupních vítězů, Německo, Rakousko, 2010, 94 min, DVD

Režie: Jan Tenhaven

Citlivé, formálně vytříbené a místy úsměvné portréty představují pět atletů, kteří se ve skromných podmínkách připravují na 18. mezinárodní seniorské mistrovství světa ve finském Lahti. Mezi atlety je i 82letý skokan do výšky Jiří Soukup z Hradce Králové. Snímek nahlíží i do soukromí seniorských atletů, pro něž není největší výzvou pokoření světového rekordu, ale jejich věk. Přesto doufají, že příští rok bude jejich výkon ještě o stupínek lepší.

Vstupné: zdarma (na této projekci je možné přispět na organizaci celého festivalu)

18:00 Trou de fer: Železná díra, Slovensko, 2011, 56 min, Blue-ray

Režie: Pavol Barabáš

Trou de Fer znamená v překladu Železná díra. Jde o jedinečný a velkolepý přírodní fenomén nacházející se uprostřed Národního parku Réunion v Indickém oceánu. Díky sopečné činnosti se tu Země propadla do obrovské hloubky a vytrvalé deště vyformovaly dílo, jaké jinde na naší planetě neexistuje. Vzniklý kaňon je Mount Everestem mezi kaňony. Vzhledem ke svojí nepřístupnosti se tu zachovala příroda v té nejdivočejší formě, jakou si dokážete představit. Do útrob kaňonu dokáží slanit jen nejlepší z nejlepších, ale ani to nezaručuje, že se z něho vrátí. Pět členů expedice (Miroslav Dušek, Jaroslav Holeček, Natália Borecká, Pavol Barabáš a Martin Chroumal se o to však pokusilo…

Vstupné: 60,- Kč

Fér Kafe

15:00 – 17:00 výroba barefootových sandálů

Barefoot obuv je velmi vhodná a prospěšná pro nohy a postavení celého těla, které je potřebné nejen pro tanečníky i sportovce, ale každého člověka. Přijďte si v rámci filmového festivalu vyrobit vlastní barefoot sandále pro sebe nebo své děti.
Cena za boty včetně materiálu, odborného vedení a pomoci: 400 Kč, s akreditací na festival: 350 Kč. Dílnu vede Míša Křížová.

Hospoda U letního kina

20:30 koncert Holy Fanda&the Reverends

Kapela se sama charakterizuje jako alternative-country. Dokáže kouzlit s atmosférou. V roce 2015 vydali album „Konec cesty“. Rozhodně stojí za vidění i slyšení.

Kapelu Holy Fanda & the Reverends tvoří: Fanda Holý – zpěv, kytary, banjo, basa, foukací harmonika; Nick Jennings – bicí, banjo, basa, zpěv; Jarda Svoboda – harmonium

Vstupné: 100 Kč

Letní kino

21:30 ROCKY, USA, 1976, 115 min, Blue-ray

Režie: John G. Avildsen

Slavné boxerské drama outsidera, který dostal šanci a zvítězil sám nad sebou. Rocky Balboa se vrací na velké plátno. Film, který získal tři Oscary a dočkal se dalších pěti pokračování, které však první film již nikdy nepřekonaly.

Hrají:  Sylvester Stallone, Talia Shire, Burt Young, Carl Weathers, Burgess Meredith

Vstupné: 80 Kč

 PROGRAM FIFELI - patek